Biçer Evden Eve Nakliyat!

“Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, ev ve ofis eşyalarının bulunduğu yerden istenilen yeni adrese doğru zamanda taşınması için gerekli prosedürleri planlama, uygulama ve kontrol etme sürecidir.”

Evden eve nakliyaciceklert süreci sırası ile şu aşamalar gerçekleştirilerek sonuca varılır.

  • Demontaj ve paketleme
  • Eşyaların araca taşınması
  • Yeni adrese eşyaların nakliyatı
  • Eşyaların yeni eve taşınması
  • Montaj ve istenilen yerlere eşyanın yerleştirilmesi

Tüm bu hizmetleri evden eve nakliyat firmaları üstlenmekte ve dilerseniz eşyalarınızı belli bir süre ev eşyaları için uygun olan depolarda muhafaza edebilir. Dilediğiniz zaman tekrar yeni adresinize nakliyesi yapılarak eviniz yaşamaya hazır olarak teslim edilmektedir.

Biçer Evden Eve Nakliyat olarak maliyetleri inceleyecek olursak iki kısma ayırarak incelememiz daha doğru olacaktır. Şehirlerarası evden eve nakliyat ve şehir içi evden eve nakliyat her iki seçenekte de operasyonlar bire bir aynı iken maliyetler biraz değişiklik göstermektedir. Şehirlerarası için maliyetlerin 51%’ini yakıt giderleri oluştururken şehir içinde bu oran 11%’e düşmektedir. İşçilik her iki seçenekte de önemli bir yer tutmakta şehirlerarası için 38% iken şehir içinde 56%’ya yükselmektedir.
Paketleme malzemeleri her iki durumda en düşük gider kalemi iken şehir içinde daha yüksek olmasının sebebi şehir içi için daha fazla paketleme malzemesi kullanılması değildir. Aksine daha az kullanılır ancak yüzde olarak yüksek olmasının nedeni şehir içi fiyatlar daha düşük olduğunda yüzde değeri daha fazla çıkmaktadır.

Biçer Evden Eve Nakliyat nasıl yapıyor,alınana hizmetlerin 90%’ı karşılıklı (müşteri – nakliyat firması) telefon görüşmeleri ile kararlaştırılmaktadır. Bu nedenle her iki taraf arasındaki iletişimin sağlıklı ve doğru bilgilendirme üzerine kurulması çok önemlidir. Alınacak hizmete karşılık fiyatlandırma da tamamen görüşme neticesinde elde edilen bilgiler doğrultusunda yapılmaktadır.Evden eve nakliyat operasyonları
Bu bilgilendirmenin eksik veya tecrübesizlikten detay bilgilerin aktarılmaması soncu taşınma günü fiyatlama için problemler çıkmakta bu da müşteri memnuniyeti azaltmaktadır.

Evden eve nakliyat sektörünün hali hazırdaki yapısı, oldukça rekabetçi ve fiyata duyarlı ortamda faaliyet gösteren çok sayıda firmadan oluşmaktadır. Bu nedene tercih yapılırken iyi bir araştırma yapıldıktan sonra bir nakliyat firmasında karar verilmeli.ırılacak eşyalarınız için çift oluklu kolileri tercih edin. Bu koliler sağlam ve daha koruyucu, ezilmeden üst üste yerleştirebilirsiniz.

Tüm kolileri etiketleyin SALON, OTURMA ODASI, YATAK ODASI, MUTFAK, BANYO ve GENÇ ODASI gibi kolinin nereye ait olduğunu belirtin.
Eğer evinizde sandığınız varsa, kırılacakları buna, gazete veya paket kâğıdı ile sararak sıkı bir şekilde yerleştirir ve sallanmasını önleyebilirsiniz.
Kırılacakları karton kutulara yerleştirecekseniz ÜST-ALT ve KIRILACAK yazıları yazmayı ihmal etmeyin, koliyi taşıyan kişilerin daha dikkatli olması için yardımcı olur.

Bu etiketlere oda isimlerinden hariç 1’ den başlayarak bütün kolilerin sayısı kadar, numaraları büyük olacak şekilde yazabilirsiniz. Bu numaraları eşya listesine de ekleyin ve firma ile bir kopyasını paylaşın.

Her an yanınızda olan deftere de hangi kolide ne var düşüncesiyle, liste yapın. Kolinin içindekileri bildiğiniz takdirde acil olan ihtiyaçları hemen bulabilirsiniz.
“Önce Beni Aç” kolileri hazırlayın ve bunları yeni evinizde ilk önce açın. İlk etapta işinize yarayacak eşyaları bu kolilere ekleyin. Alet çantası, toz bezleri, makas, bıçak ve ütü en önemli ihtiyaçlarınızdır. Bunları bu kolilere yerleştirebilirsiniz.

Kolinin içine de liste yapıp, kapağını bantlamadan listenin bir kopyasını koyun, yeni evinize yerleşirken size yardım eden kişiye faydası olacaktır.
Yeni evinizin oda kapılarına, kolilerdeki isimleri dosya kâğıdına yazarak kapıya bantlayın. Kolileri taşıyan kişiler, direk odanın kapısına yazılmış ve kolideki aynı kelimeyle eşleştirerek daha kolay kolileri ve eşyaları yerleştirecekler.
Her odanın koli sayısı farklı olduğu için, yerleştirirken çok koli olan odadan başlamalı diye düşünürüm. Önce açılacak koliler ilk numaralarla başlar ve kolileri yavaş yavaş açtığınız için, etraf dağılmaz ve gözünüzü yormaz.
Taşınma günü yanınıza alacağınız valizi önceden arabaya veya kalacağınız yere bırakmanızı öneririm. Aksi takdirde ziynetleriniz ve günlük kullanacağınız eşyalar, yanlışlıkla nakliye kamyonuna konabilir. Bunu fark ettiğinizde de çok geç olmuş olabilir.

Hepinizin, yeni ve temiz evlerinizde, ailenizle, sevdiklerinizle, huzur ve mutlulukla güle güle oturmanızı dilerim.

Siz taşınırken nasıl hazırlıklar yapıyorsunuz? Dikkat ettiğiniz, uyguladığınız pratik öneriler nelerdir veya taşınma esnasında yaşadığınız ilginç olaylar var mı? Paylaşımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.