trende

Ağır Nakliye Firmaları

20.03.2021
122

Ağır Nakliye Firmaları:

Ağır Nakliye Firmaları uzun araç (300) tekne taşınması (250) tehlikeli madde taşımacılığı (150) helikopter taşınması (352) inşaat projesi taşımacılığı (2444) izmir ağır nakliyat (153) karayolu nakliyat (4500) ağır yük taşımacılığı (1255) ağır yük taşıma (448) ağır taşımacılık (747) ağır nakliyat şöforleri (5254) ağır nakliyat izmir (153) ağır nakliyat ehliyeti (4150) ağır nakliyat (3058) deniz yolu taşımacılık (350) gabari dışı taşımacılık (1248) ağır yük taşımacılığı (2255) geniş araç (2244) geniş araç (2244) 100 ton (1222) 25 ton (4521) 40 ton (1422) 60 ton (417) proje taşımacılığı (739) src3 (4410) src4 (4410) src5 (4412) nakliyat (17065) karayolu taşımacılık (22245)
Standart dışı yüklerin bir yerden bir yere güvenli ve hızlı bir şekilde taşınması esasına dayanan ağır nakliyat işini yapan ağır nakliye firmalarıdır.

AĞIR NAKLİYAT NASIL PROJELENDİRİLİR:

Ağır nakliye firmaları yükseklik, ağırlık, hacim ya da madde durumuna bağlı olarak standart dışı ebatlara sahip yüklerin taşıyıcısıdır. Bu tarz yüklerin taşınması konusu içerisinde yüklenilmesi, taşıma sırasındaki takibi, geçilecek yolların eğim durumları, yol üzerinde bulunabilecek köprü, tünel gibi güzergahların uygunluğu gibi maddeler bulunur. Bunların hepsi ayrı ayrı titizlikle ele alınması gereken konulardır.

Örneğin; ağır nakliyat konusu olan bir kazan taşımasını ele alalım. Kazanlar kullanıldıkları yere göre yükseklikleri değişen yüklerdir. Bunun için yüksekliği ayarlanabilir lowbed araçlar gereklidir. Bu araçlar tekerlerin olduğu yerler hariç yüksekliği ayarlanabilen özel araçlardır.

kazanın taşınması Yollarda buluna köprü ve tünellerin karayollarınca belirlenmiş standart ölçüleri vardır. Bu sebeple kazanın taşınması gereken yol güzergahı mühendis bilgisi ile planlanmalıdır. Kazanın lowbed araçlara yüklenilmesi için uygun vinç ve bu vinçleri kullanan işini bilen ve gerekli donanımlara sahip vinç operatörlerinin bulunması gerekir.

Yükleme esnasında oluşabilecek tüm olası aksilikler öngörülebilmeli ve tamamı hesaba katılarak uygun yükleme planlanmalıdır. Plan dahilinde hareket edilerek yapılacak yükleme sonrası güzerhanın uygunluğuna bağlı olarak kazan yola çıkabilir.

Önemli olan yükün zamanında ve sağlam bir şekilde hedef noktasına ulaştırılmasıdır. Hedefe ulaşan yükün indirilmesi konusu da aynı yükleme sorumluluğu kadar bilinçli olmalıdır. Yine konusunda uzman vinç operatörlerinin yardımı ile vinçler aracılığıyla sağlıklı bir indirme işlemi gerçekleşmelidir.

Ağır nakliyat konusu yükler genellikle bir proje ya da zamanın önemli olduğu süreçleri kapsayan yüklerdir. Dolasıyla sağlıklı taşıma kadar, zamanında ulaştırmak da oldukça önem arz edecektir. Bu iş için tercih edeceğiniz ağır nakliye firmalarının sizin için hem sağlıklı taşıma hizmeti sunuyor olması hem de zamanın öneminin bilincinde olması gerekiyor.

İzmir ve tüm Türkiye için ağır nakliyat konuş yüklerin taşınmasında ayrıcalıklı bir özen ve titizlik beklentisinde olanların taleplerini sağlamak için hizmetler sunana Mustafa Önal Ağır Nakliyat; sizlere kaliteyi ve güvenilir taşıma hizmetleri sunmaktadır.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Biçer Nakliyat
  Biçer Nakliyat
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Ara!