trende

Belediye Nakliye Yardımı Şartları

09.08.2021
146

Belediye sınırları içinde ücretsiz eşya taşıma projesi. 

Belediye Nakliye Yardımı

Belediye nakliye yardımı ile melekenize dönebilirsiniz. Bu kapsamda belediyeler tarafından nakliye kamyonu tahsisi desteği verilmektedir. Yani Bin km mesafedeki memleketinize dönüş için sizlere özel nakliyem kamyonu ve şoförü olarak destek alırsınız. Belediye Başkanlıkları tarafından Tır, kamyon ve kamyonet desteği veriliyor. Bunun için bağlı bulunduğunuz il Belediye Başkanlığına başvurarak köye dönüş nakliye desteği almak istediğinizi belirtiniz.

Belediye Ücretsiz Ev Taşıma Hizmeti

Belediye ücretsiz ev taşıma hizmeti vermektedir. Özellikle İstanbul belediyesi, şehirden köylere göçün desteklenmesi amacıyla nakliye desteği veriyor. Belediye ücretsiz ev taşıma konusunda bilgi almak ve başvuruda bulunmak için, bağlı olduğunuz belediyeyi arayarak bilgi alabilirsiniz. Vakıf Ayrıca kentsel dönüşüm kapsamında kira taşınma yardımı desteği de bulunmaktadır. Verilen destekler ortalama 1500-3000 tl aralığındadır. Ayrıca Kentsel dönüşüm kapsında evi yıkılacak vatandaşlara aylık kira desteği verilmektedir.

İstanbul’dan Memlekete Göç Para Yardımı

Belediye Nakliye Yardımı Taşınma yardımına başvurularda güncel şartlar ihtiyaç sahiplerinin ev taşıması yapmaları koşulu ile gerçekleştirilen bir yardım türüdür. Sosyal devlet anlayışı kapsamında maddi durumu zayıf veya maddi olanakları bulunmayan vatandaşlar için kira yardımları ve taşınma yardımları devlet kurumları aracılığıyla gerçekleştirilir. Belediyelerin yanı sıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı taşınma yardımı yapılabilecek kurumlardandır. Ayrıca İstanbul’da il ve ilçe dernekleri de kendi hemşerileri için tek sefere mahsus maddi nakliye yardımı desteğinde bulunurlar. Kozcuoğlu Evden Eve Nakliyat LTD ŞTİ olarak direk bir yardımda bulunmuyoruz. Gerekli belgeleri veya maddi desteği kamu kurum ve kuruluşlardan temin etmeniz halinde eşyalarınızı uygun fiyatlarla taşıyoruz. Kendi bünyemizde ise sadece fazla eşyalar ve depoda unutulan eşyalar dağıtımını yapmaktayız. Maddi durumu bulunmayan ilk okul, orta okul ve lise öğrencileri için Burs Başvurusu dönemsel olarak yapmaktayız.

Memlekete Göç Para Yardımı Ne Kadar?

Memlekete göç para yardımı ne kadar? Belediye Nakliye Yardımı olarak sulanan nakliye kamyonları km mesafesine göre hesaplanarak maddi olarak belediyeden taşıma bedelini kendisi alır. Nakliye şirketlerine yakın iller için 3000-4000 tl cidarında uzak mesafeler için 6000-8000 tl gibi rakamlarla Şehirler arası evden eve nakliyat konusunda destek olunmaktadır. Net fiyat bilgisi için Belediye başkanlıklarına başvuru yaparak veya telefon açarak konu hakkında ayrıntılı ve net bir bilgi alabilirsiniz.

Köye Dönüş Yardımları

Köye dönüş yardımları için bulunduğunuz ilin Valilik makamına ve Belediye Başkanlığı tersine göç bürolarına başvuruda bulunun. Genellikle köye dönüş yardımları maddi yardım şeklinde gerçekleşir. Bu da taşınma Belediye Nakliye Yardımı yardımıdır. Bazı belediyeler direk nakliye kamyonu tahsis etmektedirler. Bunun yanında km hesabına göre de maddi destekte bulunmaktadırlar.

Köye Dönüş Yol Yardımı

Köye dönüş yol yardımı kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi memleketlerine geri dönmek isteyen ailelere “Köye Dönüş” projesiyle nakliye yardımı gerçekleştiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvurarak köylerine taşınmak isteyen ailelere Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca yürütülen “Köye Dönüş” projesiyle destek sunuluyor. Yapılan incelemeler sonunda nakliye yardımı yapılabileceğine karar verilen vatandaşlar nakliye desteğiyle İstanbul’dan memleketlerine geri dönüyorlar.

Nakliyeciler Derneği olarak sosyal projemizde Belediye sınırlarıiçerisinde fazla veya eski eşyalarını sosyal amaçlı yardıma muhtaç aileye veren ihtiyaç fazlası veya yardim amaçlı yapılacak işlerinizde NAKLİYECİLER DERNEĞİ Olarak ücretsiz olarak araç tahsisi için bize ulaşabilirsiniz. 0545 100 57 57 nolu hattımıza veya whatsapp tan iletişime geçebilirsiniz.

istanbul genelindeki ilçe belediyeleri sınırları içinde her türlü bağış amaçlı ve yardıma muhtaç kişilere destek veren ailelere nakliye desteği tarafımız dan verilmektedir.

yardım ve bağışlar için dernek başkanımıza ulaşmanız yeterli olacaktır.

NAKLİYECİLER DERNEĞİ

GENEL BAŞĶANI

 Cavit BİÇER 

 

Günümüzden eşya taşıma artık zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir, özelikle büyük çaplı kentsel dönüşümler ve son zamanlardaki artan deprem riski ile birlikte bu tür bir hizmetler ihtiyaç haline gelmiştir. Özellikle son 5 yıl içinde devlettin kentsel dönüşümü desteklediği bazı sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Eşya taşıma hizmetinden yararlanmak isteyen ve bunun için maddi durumu el verişli olmayan ailelere; belediyelerin ve devletin sosyal yardım kurumları aracılığıyla sunmuş olduğu ücretsiz nakliye hizmetleri bulunmaktadır. Bu şekilde kentsel dönüşüm sebebi ile göç etmek zorunda kalan ve maddi durumu kısıtlı ailelerin evini terk etmek zorunda kalanlara mağduriyet yaşamamaları için Belediye ücretsiz eşya taşıma hizmeti sunmaktadır.

REKLAM

NAKLİYE YÜK BORSASI

81 İLDE NAKLİYAT HİZMETİ 

 

Taşınma yardımına müracaatlarda 2020 yılı şartları   adlı sayfamız 2020 yılı için yapılan resmi gazetenin ilanından sonra yayınlanacaktır, beraberinde başta İstanbul,Kocaeli ve bir çok belediyelerin deprem riski ve kentsel projelerden dolayı kira ve taşınma yardımı gibi birçok sosyal yardımı önümüzdeki yıl içerisinde günceleyip faaliyette geçirecektir. 2019 yılı taşıma yardımı için aranan şartlar ve gerekli belgelerin neler olduğunu öğrenmek için aşağıdaki yazılarımızdan okuyup bilgi edinebilirsiniz.

Ev ve İş yeri Taşınma Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Ev ve iş yerini taşıyacak olanın muhtaç olması  ve ev taşıma nedeninin 6306 sayılı kanun çerçevesinde kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleşmesi durumunda; Sosyal devlet anlayışı gereği devletin sosyal yardım kurumları ve yine devletin kentsel sorunları ile ilgili olan kurum olan belediyeler  bundan sorumludur. Göç yardımı nasıl alınır sorusu konusunda ise şunları yapmak gerekmektedir; öncelikle bazı  belgelerin alınması gerekmektedir ve sonrasında ise gerekli kamu kurumlarına müracaat etmek gerekiyor. Kentsel dönüşüm sebebi ile  taşınmak zorunda kaldığınızı ve maddi durumunuzun yetersiz olduğunuzu belgeler ile ispatlamanız gerekiyor bu şekilde bu yardımlardan yararlanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvuruda ev iş yeri taşıma yardımıyla da birlikte alınabilir. Ev eşyası taşıma için gerekli belgeler:

 • Kamu bankalarında müracaatçı adına açılmış banka hesap numarası.
 • Riskli yapı belgesi.
 • Belediyeden alınacak başvuru formu.
 • Kimlik belgesi ve fotokopisi.
 • Taşınılacak yere ait yerleşim yeri belgesi.
 • Kentsel dönüşüm yapılan yerde oturtulduğuna dair son 3 aylık fatura
 • Kentsel dönüşüm yapılacak yerde oturtulduğuna dair nüfus kayıt örneği ve ikametgah fotokopisi.

Taşıma Yardımı Ne Kadar?

Gerekli belgeler birlikte yetkili kurumu başvuru yapıldıktan sonra yaklaşık 1 veya 2 ay içerisinde, yardımı onaylanan vatandaşların taşıma yardımı için ödemeleri yapılmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi merkezi illeri yapılan taşıma yardımı ücretleri 1500 ile 2500 arası olmaktadır ama yardımın tutarı taşınacağınız ille, ailedeki fert sayısında ve çeşitli etkenlerde göz önüne alınmaktadır. Belediye taşıma yardımını verirken çoğu insanın düşündüğü gibi evinize nakliyeci göndermiyor, siz kendini herhangi bir nakliye firması ile anlaşıp eşyanızı taşınmasını sağlıyorsunuz sonra anlaştığınız firmadan taşınma için hizmet aldığınızı gösteren faturayı belediyenin yetkili departmanına veriyorsunuz ama fiyat konusundaki kavram kafanızı karıştırmasın. Örneğin siz bir evden eve nakliyat firması ile 3500 tl anlaştınız ama belediye size yapacağı yardım minimum 1000 ve maksimum 2500 tl arası bir rakam olacaktır.

Kimler Taşıma Yardımından Yararlanabilir?

Sosyal devlet anlayışı kapsamında 6303 sayılı kanun ile birlikte kentsel dönüşüm bir zorunluluk olarak kabul edildiğinden ve bu sebepten ötürü evini taşımak zorunda kalan vatandaşlar maddi durumu el vermeyen, kiracı veya ev sahibi olsun bulundukları bölgenin belediyelerine başvurmaları neticesinde ve gerekli incelemelerin ardından taşıma için maddi durumu alabilirler. Ayrıca kentsel dönüşüm haricinden sosyal nedenlerden dolayı taşımak zorunda olan vatandaşlarda Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne veya yine belediyelere müracaat ederek de bu tür bir yardımdan yararlanabilirler.

Kocaeli Belediyesi Ücretsiz Ev Taşıma

Kocaeli 2000’den bu yana aldığı göçler ile birlikte bir nüfus patlaması yaşadı, bunun sonucu olarak çarpık ve düzensiz kentleşme meydana geldi. Kocaeli’de 20015 ile ve günümüze kadar kadar devam eden kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte planlı bir inşaat sürecine gidildi. Bu nedenle maddi durumu yetersiz vatandaşların sosyal devlet anlayışı gereği herhangi bir yere taşınması durumunda kanunlar gereği maddi olarak yardımlarda bulunmaktadır. Yukarıdaki yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz şekilde siz bu gibi durumlarda ücretsiz eşya taşıma hizmetinden faydalanabilirsiniz. Firmamız sivil toplum grupları ve Kocaeli büyük şehir belediyesi ile anlaşmalı olup yine Kocaeli belediyesinin ön şartları altında gerek şehir içi taşımacılık olsun gerek şehirler arası taşıma olsun firmamız hizmet sunmaktadır.

Kentsel dönüşüm projeleri veya maddi yetersizlik sebebi ile yapılan taşıma yardımlarından hariç başta Kocaeli olmak üzere İstanbul, İzmir ve Ankara gibi yoğun göç almakta olan illerde “Köyü Dönüş” adlı bir proje ile maddi ve manevi anlamda problem yaşayan, memleketlerine geri dönmek isteyen ailelere  yardım yapılmaktadır.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Biçer Nakliyat
  Biçer Nakliyat
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Ara!