trende

Firmanın İşini almanın 3 Temel yolu

18.04.2020
138

Firmanın İşini almanın 3 Temel yolu.

Merhaba bugün ki konumuz hepimizin günlerce aylarca telefon başında veya maille gelecek olan müşteri teklifi beklemekteyiz. Müşteri den teklif almak demek, ekmek demek, aş demek  ofisi kirası kamyonun, tır’ın mazotu, vergisi, şoför maaşı, aracın sigorta kakosu, sgk, sı çalışanın maaşı ve primi demektir buda bir firmanın iş yasada yapmasada aylık gideri 150.000 ila 250.000 ₺ arasında gideri vardemektir.

1) Birinci kural gelen her mail ve telefona bakmak. Hergelen telefon bir iş olduğuna ve bir müşteri hadda yenibir müşteri ve ekmek kapısı demektir.

2) Bu asırda artık ekmek aslanın midesinde derlerya aynen öyle  bir tek aracı baza alırsak 5 yaşında olarak hesaplarsak ortala fiyatlar ikiyüz binden başlayarak buna lowbedde katarsak beşyüz bin ₺ degerinde 10 tane arac varsa ortalama   semayesi 5 milyon ₺ döner sermaysinide katarsak 7.5 milyon ₺ dmektir.  Firmanın  muhasebe şoför ortalama 20 çalışan kişi bu isyerinde çakışmamaktadır. Bu işyerleri devlet içinde kazanç kapısıdır. Kdv üretir işçi çalışır ülkeye yatırım yapar. Herşeyden önce devlete yük olmaz yük alır. “Anlayana” 

 Budurumda demekki gelen müşteri talebinin çalışanlar tarafından az önceki anlatımları da dikkate alınırsak operasyondaki görevlilerimiz burada neden var olduklarını iyi anlamak zorundadırlar.

   Gelen telefon veya mail sistemini iyi ve doğru notlarını düzğün ve eksiksiz kayıt altına alarak bu talebi hızlı ve doğru olarak sonuca gidecek şekilde takibinin yapılmasını sağlamaktır.

3) Müşteri taleplerinin olumlu bir şekilde sonuçlanması için bir müşterinizle enaz 2 defa en fazla 3 defa dönüş yapılması gerrkir. Yapılacak işi sizin tarafınızdan yapılması konusunda müşteri ye doğru yerde olduğunu ve işin ehli bir firma ve temsilci olduğunuz konusunda kanaat oluşturduğunu bilmelisiniz. 

 Artık bu işsizdedir ve bu işi almış olmanın başarısını kendi hanenize yazabilirsiniz. 

 Unutmayalımki Başarı asla tesadüf değildir. Çalışmalarınızda başarılar dilerim allah kaza bela vermesin hayırlı ve helal rızıklar versin. 

Nakliyeciler Derneği Başkanı

  Cavit BİÇER 

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Biçer Nakliyat
  Biçer Nakliyat
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Ara!