trende

Nakliye Esnasında En Çok Zarar Gören 10 Eşya

Nakliye sırasında kimi küçük kimi büyük çaplı kazalar yaşamanız olasıdır.

cicekler

Sigortalı taşıma kapsamında belli maliyetleri karşılayabilecek olsanız da küçük detaylara önem göstererek muhtemel zayiatları en başından önleyebilirsiniz.

Taşınma esnasında özensizlikten ve dikkatsizlikten kaynaklanan kazalar sonucu e çok zarar gören 10 eşya şu şekilde sıralanabilir.

1) Beyaz Eşyalar

Hem ağır hem de hassas olmaları nedeniyle çizilmeye ve arıza yaşamaya en müsait olan eşya grubunun başındadırlar. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın ve televizyonun dâhil edilebileceği bu risk grubu büyük maddi hasarlara da yol açan kazaların baş aktörüdürler.

2) Yemek Takımları

Tek bir tabak veya kâsenin kırılması dahi koca takımı bozmaya kâfidir. Bu sebeple yaşanacak küçük bir kaza sonucu zarar görecek birkaç parça bütün bir takıma mal olur.

3) Ayna

Cam olan her şey taşımacılıkta başlı başına risktir. Aynalar da yaşanan zayiattan en çok zarar gören gruba dâhildir.

4) Gardırop ve Karyolalar
Sadece çarpma sonucu kırılıp çatlayarak zarar görmez, ayrıca her yeni montaj sonrası formunu kaybederek deforme olmaya başlar. Gıcırdayan yatak ve dolaplar sinirlerinizi bozmaya birebirdir.
Birkaç yıl yerinden hiç kımıldatılmayan dolaplar nemle beraber artık ikinci evde eskisi gibi ayakta kalmayabilir. eski dolaplar masif ağaç iken şimdiki tüm dolaplar suntalam. Aynı vidayı ikinci sefer aynı yere atamıyorsun çünkü tutmuyor.

5) Oturma Grupları
Düzgün şekilde paketlenmezlerse ya ayakları kırılır, ya kumaşları yırtılır ya da lekelenirler. Nakliye kamyonlarında geniş hacim kaplayan koltuk takımları hassas taşınma gerektiren eşyalardandır.

6) Kitaplıklar
Genelde kolilere ağırlık gözetilmeden dolduruldukları için yırtılma sorununa en çok yol açan eşyalardır. Netice olarak onlarca kitap kimi zaman sokak ortasında yerlere saçılarak zarar görür.

7) Avizeler
Özel önem isteyen avizeleri zarar vermeden yeni yerine asmak titiz bir çalışma gerektirir. Uygun büyüklükte koli bulmak bir yana hassas parçalarını hiç zarar görmeden taşımak ustalık gerektirir. Avize cam parçaları da taşımada en çok zarar gören eşyalardandır.

8) Yatak ve Yorganlar
Özellikle şehirlerarası nakliyeler de özensiz bir biçimde araca yüklenen yatak ve yorganları yeni gittiğiniz evde yağlanmış, lekelenmiş ve kullanılamaz durumda bulabilirsiniz. Bu eşyaları kamyona yüklemeden önce birkaç kez streç ile sarıldığından emin olun.

9) Perdeler
Genelde unutularak son anda akla gelen perdeler aceleyle toplanıp bir köşeye sıkıştırılır. Kire ve yırtılmaya açık hale gelirler. Ayrıca store perdeler de çokça zarar gören eşylardandır. Çoğunlukla yeni eve monte edildiklerinde ya mekanizmaları bozulur yada formu bozulmuştur artık eskisi gibi durmuyordur.

10) Çiçekler


Gözünüz gibi baktığınız canlı ve dekoratif çiçekleriniz zarara uğramaya oldukça müsaittirler. Doğru paketleme ve hassas taşıma isteyen grubun başında çiçekler bulunur. Çiçekleri kamyona en son yükleyin ve olabildiğince yer ayırın.

Evden Eve Nakliyede Uzman Ekibiz

Cavit Biçer

Müşteri İlişkiler Direktörü 

 

Biçer Nakliyat 

Çağrı Tel : 0 850 304 17 57

Gsm 7/24 : 0 532  400 16 90

Merkez    : 0 850 304 17 57

E-mail      :  info@bicernakliyat.com

Web         :  www.bicernakliyat.com

Adres      : Genel Müdürlük: Orta Mah. Nurbaba Sok. Bina No:2

Tuzla / Orhanlı/ İstanbul

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Biçer Nakliyat
  Biçer Nakliyat
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Ara!