trende

Romanya ağır nakliyat

22.03.2023
187
Romanya ağır nakliyat

Biçer Ağır Nakliyat   

7/24: 0532 400 16 90

7/24: 0546 446 37 57

 

Romanya ağır nakliyat  Nakliye Hizmetleri
İçerik
Romanya Parsiyel Nakliye Hizmetleri
Romanya Hakkında Bilgiler
Romanya Parsiyel Nakliye
Parsiyel Nakliye Nedir?
Karayolu Parsiyel Nakliye
Denizyolu Parsiyel Nakliye
Havayolu Parsiyel Nakliye
Demiryolu Parsiyel Nakliye
Romanya Nakliye Fiyatları
Parsiyel Nakliye Hizmetleri İle Hızlı ve Ekonomik Teslimat
Türkiye – Romanya Dış Ticaret İlişkileri
Nüfusu ve Siyasi Yapı
Romanya parsiyel nakliye hizmeti Uluslararası lojistik sektöründe faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz ülkeler arasında Romanya ülkesi de yer alıyor. Romanya ülkesine her türlü lojistik faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz. Şah Lojistik firması olarak, sektörde uzun yıllardır Romanya nakliye hizmetleri sağlıyoruz. Romanya nakliye ihtiyaçları konusunda müşterilerimize her türlü desteği sağlıyoruz. Firma bünyemizde görev alan alanında deneyimli ekibimiz ile birlikte ve geniş araç filomuz ile lojistik faaliyetleri sürdürmekteyiz.

Müşterilerin her türlü nakliye ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Talep ve istekler doğrultusunda nakliye süreçlerini yönetiyoruz. Nakliye süreçleri için gerekli planlamaları yaparak, taşımacılık faaliyetlerini sürdürüyoruz. Nakliye faaliyetlerinin her aşamasını yakından takip ederek, sağlıklı bir şekilde sürecin sonlandırılmasını hedefliyoruz. Romanya ülkesine gönderilen yüklerin sorunsuz olarak alıcılarına teslimatını için titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Romanya parsiyel nakliye hizmetleri müşteriler tarafından en çok talep dilen nakliye hizmetleri arasında yer alıyor. Şah Lojistik olarak lojistik sektöründe ihtiyaç doğan her türlü nakliye ihtiyaçlarına çözümler üretiyoruz. Müşterilerin parsiyel nakliye hizmetlerine de cevap veriyoruz. Müşterilerin Romanya ülkesine göndermek istedikleri ürünleri güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz.

Uygun fiyat ve güvenli teslimat imkanı sunan firmamız, müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir firmadır. Birçok ayrıcalıklı avantajlar ile müşteri yüklerini taşımaktayız. Sektörde uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren firmamız, edindiği bilgi ve deneyimleri ile nakliye çözümlerini sunmaktadır. Tüm lojistik faaliyetleri en iyi şekilde gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Öncelikli amacımız müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Müşterileri memnun etmek adına tüm gerçekleştirmekteyiz.

Romanya Hakkında Bilgiler
Orta Avrupa bölgesinde yer alan Romanya ülkesi, konumu itibari ile önemli ülkeler arasında yer alıyor. Romanya ülkesi 238.391 kilometrekare yüzölçümüne sahip bir ülkedir. Ülkenin kuzeyinde Ukrayna, kuzeydoğusunda Moldova, kuzeybatısında Macaristan, güneyinde Bulgaristan, güneybatısında Sırbistan ülkeleri yer alıyor. Bulgaristan ile 608 km, Macaristan ile 443 km, Moldova ile 450 km, Sırbistan ile 476 km, Ukrayna ile 531 km sınıra sahiptir. Romanya’nın 19.3 milyon nüfusa sahip bir ülkedir.

Başkenti Bükreş. Resmi dili Rumence. Ülkede para birimi olarak Rumen leyi (RON)kullanılıyor. Romanya’nın başlıca önemli şehirleri; Argeş, Craiova, Botaşani, Tulca, Piteşti, Braşov,Bacau, Kaloşvar, Maramureş, Targu Mureş, Sibiu, Galati, Alba, Timiş, İbrail, Dambovita, Arad,Prahova, Vaslui, Köstence, Satu Mare, Vracea, Ploieşti, Yergöğü, Calarasi, Baia Mare, Suceava, TarguJiu, Bristria, Zalau, Buftea, Deva, Sighisoara, Bran, Campulug, Mamaia, Techirghiol, Sovata.

Romanya ülkesi özellikle tarımsal üretim açısından önemli bir ülke konumunda yer alıyor. Ülkenin gelir kaynaklarının %40’ını tarım oluşturuyor. Romanya tarım ürünlerinin üretimi konusunda önemli bir ülkedir. Tarım ürünleri olarak buğday, arpa, şekerkamışı, mısır, üzüm, üretiliyor. Aynı zamanda ülkede balıkçılık da hakim. Ekonomik kaynaklarının bir kısmını da balıkçılık oluşturuyor.

Romanya ülkesi yer altı zenginlikleri bakımından da oldukça zengin ülkelerden biridir. Petrol yataklarına sahiptir. Ayrıca ülkede kömür, doğalgaz gibi enerji kaynakları da yer alıyor. Özellikle doğalgaz rezervi bakımından önemli bir ülke konumunda yer alıyor. Ülkede faaliyet gösteren Romgaz ve Petrom firmaları önemli firmalardır.

Gıda ürünleri, tarım ürünleri, tekstil ürünleri, makine, makine aksamları ,metaller, metal ürünler, kimyasal ürünler, mineraller, motorlu kara taşıtları, taşıt aksesuarları, elektrikli cihazlar, ahşap eşya, odun kömürü, ses ve görüntü cihazları, hava ve vakum pompaları, tedavi ilaçları, ihraç ettiği ürünler arasında yer alıyor. Almanya, İtalya, Fransa, Rusya, Macaristan, Türkiye, Polonya, Bulgaristan, Hollanda, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Avusturya, Slovakya, Belçika, ABD ülkeleri ihracat faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ülkenin ithal ettiği ürünler arasında ise elektrik – elektronik cihazlar, otomotiv, demir – çelik, metal, makine, plastik, kauçuk, hazır giyim ,tarım ve hayvancılık, ilaç, kimya, mobilya, iklimlendirme, deri, ayakkabı, ağaç ürünler, orman ürünleri, tekstil, havacılık ve uzay, maden, doğal taş, toprak, cam, seramik, halı, bitkisel ürünler, petrol gazı ,tarım araçları yer alıyor. İthalat faaliyetlerini sürdürdüğü ülkeler; Çin, Türkiye, Almanya, İtalya ,Belçika, Rusya, Slovakya, Bulgaristan, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Hollanda, Fransa, Polonya, Macaristan. Romanya’nın en büyük ihracatçısı ve en büyük ithalatçısı ola ülke ise Almanya’dır.

Romanya Parsiyel Nakliye
Lojistik sektöründe faaliyetlerini sürdüren Şah Lojistik, nakliye sektörünün en önemli alanlardan birini oluşturan parsiyel nakliye hizmetlerini de müşterilerine sağlamaktadır. Nakliye hizmetlerini sağlarken firmamızın öncelikli olarak hedefi, müşteri beklentilerinin en iyi bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır. Romanya parsiyel nakliye hizmetleri ile, Romanya ülkesine gönderim yapmak isteyen müşterilerin nakliye ihtiyaçlarına çözüm sunuyoruz. Lojistik faaliyetler içerisinde parsiyel nakliye hizmeti oldukça hassas olan bir hizmettir.

Dikkat gerektiren bir hizmettir. Parsiyel nakliye faaliyetlerinin deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Bu alanda gerekli bilgi ve donanıma sahip olan firmamız, parsiyel nakliye hizmetlerinde müşterilere en iyi hizmeti sağlamak için profesyonel ekibi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Uzun yıllardır lojistik sektöründe faaliyetlerini sürdüren firmamız, göstermiş olduğu başarılı hizmetleri ile adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmıştır .Şah Lojistik olarak, firmamızın temel amacı müşteri beklentilerini en iyi şekilde gerçekleştirmektir. Kaliteli ve güvenli hizmet ile müşteri memnuniyetinin sağlanmasıdır.

Parsiyel Nakliye Nedir?
Parsiyel kelimesi ‘’parça’’ anlamına gelmektedir. Lojistik sektöründe sık bir şekilde kullanılan kelimelerden biridir. Parsiyel nakliyenin tanımı ise, aynı güzergah üzerinde yer alan farklı alıcılara ait ürünlerin tek bir araç ile taşımacılık faaliyetlerinin sürdürülmesidir. Birden çok firmaya ait yükler birleştirilerek tek bir nakliye araç ile taşıma hizmeti sunulur. Günümüzde oldukça fazla talep edilen bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknolojinin gelişmesi le birlikte lojistik sektöründe de ihtiyaçlar doğmaktadır. Bu ihtiyaçlardan birini de parsiyel taşımacılık oluşturmaktadır. Parsel nakliye hizmetleri karayolu, denizyolu, havayolu, demiryolu aracılığı ile sağlanmaktadır.

Parsiyel nakliye hizmetleri, Uluslararası lojistik sektöründe en fazla talep edilen taşımacılık hizmetidir .Birçok ülkeden belirli bir sayıda ürün satın alımı gerçekleştiren kişilerin ürünleri parsiyel taşımacılık ile ulaştırılır. E-ticaret platformlarından satın alım işlemleri gerçekleştiren müşterilerin ürünleri de parsiyel nakliye hizmetleri ile ulaştırılır. Türkiye’de de e-ticaretin yaygınlaşması ile sıklıkla ihtiyaç haline gelen bir taşımacılık olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle avantajlı fiyat sunması parsiyel nakliye hizmetlerinin bu kadar yoğun talep görmesinin sebeplerinden birini oluşturmaktadır. Belli bir miktarda ürün göndermek isteyen kişilerin nakliye ihtiyaçları parsiyel taşımacılık ile karşılanmaktadır .Nakliyesi gerçekleşecek olan ürünlerin özellikleri belirlenerek nakliye fiyatı oluşturulmaktadır. Nakliye fiyatları konusunda ürünlerin cinsi, boyutu, ağırlığı, hacmi etkili unsurlar olmaktadır. Bu unsurlar belirlenerek nakliye fiyatı oluşturulmaktadır.

Parsiyel nakliye hizmetlerinin yoğun bir şekilde talep edilmesinin sebeplerinden bir diğeri de, taşımacılık faaliyetlerinde sağladığı kolaylıklardır. Parsiyel taşımacılık faaliyetleri ile neredeyse tümürünler kolayca taşınabilmektedir. Ancak tehlikeli madde kategorisine giren ürünler bunun dışındadır. Bu taşımacılık faaliyetleri ile tehlikeli madde dışında tüm ürünler için hizmet sağlamaktadır.

Ürünler kolay ve güvenli bir şekilde alıcılara ulaştırılmaktadır. Parsiyel taşımacılık hizmetleri aynı zamanda güvenli bir hizmettir. Güvenli olması sebebi ile de müşteriler tarafından tercih edilen taşımacılık türü olarak karşımıza çıkıyor. Lojistik sektöründe faaliyetlerini sürdüren Şah Lojistik firmamız, Romanya parsiyel nakliye hizmetlerini güvenle müşterilerine sağlamaktadır. Romanya parsiyel nakliye hizmetleri ile ürünleriniz en iyi şekilde Romanya’nın birçok şehrinde yer alan alıcılara ulaştırılır.

Parsiyel taşımacılık diğer taşımacılık türlerine göre birçok avantajlı özelliklere sahiptir. Bu avantajlı özellikleri;

Müşterilerin Romanya ülkesine ulaştırmak istedikleri az sayıdaki ürünlerin araç içerisinde kapladığı alan kadar ücret ödemesinin gerçekleştirilmesi,
Parsiyel nakliye hizmetleri ile yüklerin nakliyesi sırasında bulunduğu konum, teslim tarihi ,yükleme zamanı, boşaltma zamanları gibi bilgilerin müşteriye aktarılması,
Taşımacılık faaliyetlerinde esnek teslimat imkanı sağlaması,
Parsiyel taşımacılık hizmetleri ile az sayıda ürün gönderimi yapmak isteyen müşterilerin komple aracı kiralamak zorunda kalmaması,
Entegre bir taşımacılık imkanı sunması. Denizyolu ve havayolu ile entegre olarak nakliye hizmetinin sağlanması,
Hızlı bir şekilde teslimat imkanı sağlaması.
Karayolu Parsiyel Nakliye
Parsiyel nakliye hizmetleri karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu ile gerçekleştirilmektedir .Parsiyel taşımacılık hizmetleri için genellikle karayolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Parsiyel taşımacılık aynı güzergah üzerinde yer alan farklı alıcıların yüklerinin taşıma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesidir. Bu nedenle parsiyel taşımacılıkta karayolu daha elverişli olmaktadır. Aynı güzergahtaki farklı lokasyonlara ürünler kolayca ulaştırılmaktadır. Aynı zamanda kapıdan kapıya teslimat da mümkün olmaktadır.

Romanya parsiyel nakliye hizmetlerinde karayolu aracılığı ile taşımacılık faaliyetleri yürütülür. Müşterilerin yüklerinin nakliyesi için, gümrük kuralları çerçevesinde Türkiye – Romanya arası taşıma faaliyetleri gerçekleştirilir. Türkiye’nin birçok noktasından müşterilerin yükleri alınmaktadır .Müşterilerin talep ettiği noktadan yükler alınarak merkez depomuza getirilmektedir. Depomuzdan haftanın belirli günleri Romanya ülkesine çıkışlar sağlanarak yükler alıcılara ulaştırılmaktadır. Yüklerin araçlara yüklenmesi işlemi belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Yüklerin özelliklerine göre yükleme yapılır. Nakliye faaliyetleri esnasında ürünlerin hasar görmemesine özen gösterilir. Şah Lojistik olarak Romanya nakliye hizmetlerinde firmamız gerekli önlemleri alarak taşımacılık faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Lojistik sektöründe uzun yıllardır edindiğimiz deneyimlerimiz ile Romanya nakliye süreçlerini yönetmekteyiz.

Romanya nakliye hizmetleri için merkez depomuza getirilen yüklerin araçlara yükleme işlemleri gerçekleştirilir. Yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra Romanya ülkesine ulaşmak üzere yola çıkar. Tüm nakliye süreçlerimizde ürünler sigortalı bir şekilde taşınmaktadır. Böylece olası mağduriyetlerinde önüne geçilir. Nakliye süreçleri boyunca herhangi bir olumsuz durumların ortaya çıkması durumunda, ilgili prosedürler uygulanır. Şah Lojistik olarak Romanya nakliye hizmetlerini güvenli ve en iyi şekilde gerçekleştirmek için profesyonel ekibimiz ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yüklerinizi güvenli bir şekilde Romana ülkesine ulaştırdıktan sonra alıcılara teslimat işlemleri gerçekleştirilir. Karayolu parsiyel nakliye aynı zamanda avantajlı bir nakliye hizmetidir. Sunduğu birçok avantajlı özellikleri ile tercih edilen bir taşımacılık türüdür. Bu avantajlı özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir;

Oldukça uygun fiyat avantajı sunması,
Yüklerin güvenli bir şekilde alıcılara ulaştırılması,
Yüklerin hızlı bir şekilde teslim edilmesi,
Tam zamanında teslimat yapılabilmesi,
Kapıdan kapıya teslimat hizmetinin sağlanabilmesi,
Müşterilerin her türlü yüklerinin kolay bir şekilde taşınabilmesi,
Kısa ve orta mesafelerde bulunan yerlere belirli sayıda ürün gönderimi yapmak isteyen müşterilerin
ürünlerin hızlı bir şekilde taşınması,
Esnek taşımacılık imkanı sağlaması,
Karayolu taşımacılığında yüklerin araçlara taşınması ve varış noktalarında boşaltma işlemlerinin kolay bir şekilde yapılabilmesi,
Birçok noktaya karayolu bağlantısı ile yüklerin ulaştırılabilmesi,
Karayolu parsiyel taşımacılık hizmetleri ile farklı lokasyon da yer alan alıcılara ürünleri kolay bir şekilde ulaştırabilmek.
image 180
Denizyolu Parsiyel Nakliye
Parsiyel nakliye hizmetleri denizyolu aracılı ile de sağlanabilmektedir. Romanya ülkesine parsiyel yük göndermek isteyen müşterilere denizyolu taşımacılık alternatifi de sunulmaktadır. Müşterilerin istek ve beklentileri doğrultusunda nakliye planlamaları gerçekleştirilmektedir. Müşterilerin yükleri istenilen noktadan alınıp, karayolu aracılığı ile Türkiye limanlarına getirilmektedir. Buradan yük gemilerine taşıma faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra yük gemileri Romanya ülkesine doğru yola çıkmaktadır. Denizyolu taşımacılık faaliyetleri ilgili kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Denizyolu taşımacılığı ile her türlü yükler kolayca bir noktadan başka bir noktaya ulaştırılmaktadır. Romanya ülkesine varış yapan gemiler, Romanya limanlarında boşaltma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Limanlardan alıcılara ulaştırılmak için de karayolu kullanılmaktadır. Karayolu taşımacılığı ile yükler alıcılara teslim edilmektedir. Denizyolu taşımacılığı aynı zamanda karayolu taşımacılığı ile de entegre olarak faaliyetler yürütülmektedir.

Şah Lojistik olarak, Romanya denizyolu parsiyel nakliye hizmetlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Romanya ülkesine nakliye ihtiyaçları için hızlı çözümler sunuyoruz. Türkiye– Romanya ithalat ve ihracat faaliyetlerini denizyolu aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Müşterilerin küçük boyutlara sahip ürünlerini istenilen noktaya ulaştırıyoruz. Taşımacılık ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şah Lojistik olarak denizyolu parsiyel nakliye hizmetlerini uzun yıllardır gerçekleştirmekteyiz. Bu alanda yeterli bilgi ve donanıma sahip bir firmayız. Alanında deneyimli kadromuz ile Romanya denizyolu parsiyel nakliye hizmetlerini aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Romanya ülkesine haftalık olarak düzenli çıkışlar sağlıyoruz. Şah Lojistik olarak bu alandaki tüm çalışmalarımızı titizlikle sürdürmekteyiz ve müşteri memnuniyetini sağlamak için kaliteli hizmetten ödün verilmemektedir.

Uluslararası ticari faaliyetlerinin birçoğu denizyolu taşımacılığı ile sağlanmaktadır. Denizyolu taşımacılığı parça yükler kolayca Romanya ülkesine ulaştırılabiliyor. Denizyolu taşımacılığının da diğer taşımacılık türleri gibi birçok avantajlı özellikleri yer alıyor. Bu özellikleri ise;

Büyük boyuttaki ürünlerin uzun mesafelere kolayca taşınabilmesi,
Az sayıdaki ürünlerin daha ekonomik bir şekilde alıcılara ulaştırılabilmesi,
Güvenli bir taşımacılık imkanı sunması,
Tehlikeli madde kategorisine giren ürünlerin güvenle taşınabilmesi,
Yüksek tonajlara sahip ürünlerin taşınabilmesi,
Dünyanın ¾’ünün denizlerle çevrili olması avantajı ile denizyolu taşımacılığının daha elverişli olması,
Hammadde ürünlerinin tek seferde bir ülkeden başka bir ülkeye taşınabilmesi.
Denizyolu taşımacılığının avantajları olduğu kadar dezavantajları da yer alıyor. Yüklerin çok fazla sayı da elleçleme işlemlerine maruz kalması, yüklerin hasar alma durumlarının daha yüksek olması, teslimat sürelerinin daha uzun olması, hava şartlarından etkilenmesi, sadece liman bölgelerine hizmet sağlanabilmesi, kapıdan kapıya teslimat hizmetlerinin yüksek maliyetler oluşturması gibi durumlar denizyolu taşımacılığının dezavantajlı özelliklerini oluşturmaktadır.

Denizyolu taşımacılık faaliyetlerinde kullanılan belgeler ise; deniz konşimentosu, ATR dolaşım belgesi, konsolosluk faturası, menşei şahadetnamesi, sağlık ve veteriner sertifikası, EUR dolaşım sertifikası. Denizyolu konşimentosu, lojistik firmaları tarafından düzenlenen ve yüklerin belirli tarihte alınarak alıcılara teslim edileceğine dair taahhüt sunan bir tür belgedir. Deniz konşimentoları üç grupta ele alınır. Devir yönünden konşimentolar, özelliğine göre konşimentolar, malın yükleme durumuna göre konşimentolar olmak üzere gruplara ayrılır. Devir yönünden konşimentolar ise kendi arasında emre, hamiline, nama olmak üzere ayrılır. Özelliğine göre konşimentolar temiz konşimento, baştan başa konşimento, düzgün hat konşimentosu, kirli konşimento, kısa konşimento, bayat konşimento ve birleşik taşıma konşimentosu olarak gruplara ayrılır. Malın yükleme durumuna göre konşimentolar ise yükleme konşimentosu ve tesellüm konşimentosu olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır.

Romanya denizyolu taşımacılık faaliyetleri ile müşterilere, birçok noktada çeşitli hizmetler sağlanmaktadır. Denizyolu taşımacılık ile sağlanan hizmetler arasında konteyner taşımacılık hizmeti, ithalat – ihracat ürünlerinin taşımacılık hizmetleri, proje taşımacılık hizmetleri, gümrükleme hizmetleri, dökme yük taşımacılık hizmetleri, transit taşımacılık hizmetleri, yurtiçi dağıtım hizmetleri ,endüstriyel taşımacılık hizmetleri, kapıdan kapıya taşımacılık, limandan limana taşımacılık, kargo taşımacılığı ve iş makinesi, araç gibi yüklerin taşımacılık hizmetleri yer almaktadır.

Havayolu Parsiyel Nakliye
Uluslararası lojistik faaliyetlerini sürdürdüğümüz Romanya ülkesine havayolu aracılığı ile de parsiyel nakliye hizmetlerini sağlamaktayız. Romanya parsiyel nakliye çözümleri üreten firmamız, güvenli ve hızlı taşımacılık imkanlarını müşterilere sunmaktadır. Müşterilerin Romanya ülkesine ulaştırmak istedikleri ürünler, alıcılara hızlı bir şekilde teslim edilmektedir. Lojistik faaliyetler içerisinde diğer taşımacılık türlerine göre daha maliyetli olan havayolu taşımacılığı, daha hızlı teslimat gerektiren durumlarda tercih edilmektedir. Türkiye’den Romanya ülkesine acil olarak gönderilmesi gereken ürünler havayolu aracılığı ile taşımacılık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Şah Lojistik firması olarak ,her türlü nakliye çözümlerini müşterilere sunmak için çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Havayolu taşımacılığında da müşterilerin nakliye çözümlerine cevap veriyoruz. Romanya parsiyel nakliye hizmetlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Havayolu taşımacılığı geçmişten günümüze kadar sürekli olarak gelişme göstermiştir. Sürekli olarak kendini yenilemektedir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen taşımacılık türleri arasında yer almaktadır .Lojistik faaliyetlerinin bir kısmını havayolu ile sağlayan firmamız, gelişen ve yenilenen teknolojiler ile nakliye sektörlerinin her alanında hizmet vermektedir. Havayolu taşımacılığı ile ülkeler arasında kolay ve hızlı bir şekilde ürün ya da evrakların gönderilmesi mümkün olmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojiler ile birlikte ithalat – ihracat faaliyetlerinin artması ile birlikte havayolu taşımacılığı da gelişme göstermektedir. Bir ülkede üretilen ürünlerin pazarlanması için nakliye hizmetlerine ihtiyaç duyulur.

Birçok ürünün farklı özelliklere sahip olması açısından hızlı ve hassas bir taşımacılık ihtiyacı doğar. Bu gibi ihtiyaçlarda havayolu taşımacılığı avantaj oluşturmaktadır. Havayolu taşımacılığının birçok avantalı özellikleri de yer alıyor. En önemli avantajlarından biri de hızlı bir şekilde teslimatın yapılabilmesidir. Havayolu taşımacılığı diğer taşımacılık türleri ile entegre bir şekilde taşımacılık imkanı sunar. Güvenli bir taşımacılık türüdür. Havayolu taşımacılık faaliyetlerinde teslimatlar da daha kolay gerçekleşir. Küçük boyutlara sahip kargo ürünlerinin kalayca taşımacılık faaliyetleri sürdürülebilir. Hassasiyet isteyen ürünlerin taşımacılığı da havayolu taşımacılığı ile titizlikle gerçekleştirilebilir. Ayrıca esnek taşıma özelliği de sunar. Havayolu taşımacılığının dezavantajlı özellikleri de bulunmaktadır. Dezavantajlı özellikleri arasında yüksek taşımacılık maliyetleri oluşturması, taşıma kapasitesinin bulunması gibi özellikler yer alıyor.

Demiryolu Parsiyel Nakliye
Uluslararası lojistik faaliyetlerde varlığını sürdürmeye devam eden Şah Lojistik, demiryolu parsiyel nakliye ihtiyaçlarına da cevap vermektedir. Bir noktadan başka bir noktaya ulaştırılması gereken yüksek tonaj miktarına sahip olan yükler demiryolu taşımacılığı ile kolayca ulaştırılmaktadır. Uluslararası lojistik faaliyetlerinde yüksek tonajlara sahip yüklerin birçoğunun nakliyesi demiryolu taşımacılığı ile gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda demiryolu taşımacılığı uygun fiyat avantajı sunan bir taşımacılık yöntemidir. Yüksek tonajlı yüklerin oluşturduğu yüksek maliyetler demiryolu taşımacılığı ile en aza indirgenebilmektedir. Bu açıdan önemli bir avantajlı taşımacılık imkanı sunmaktadır. Şah Lojistik olarak Romanya parsiyel nakliye faaliyetlerinde demiryolu taşımacılığı hizmetlerini müşterilerimize sunmaktayız.

Romanya Parsiyel Nakliye Hizmetleri
Uluslararası ülkeler arasında gönderilecek olan yükler, demiryolu taşımacılığı ile kolay bir şekilde alıcılara teslimat işlemleri yapılabilmektedir. Ülkelere ulaştırılmaktadır. Demiryolu taşımacılığı çok fazla yaygın olarak kullanılan bir taşımacılık türü değildir. Birçok dezavantajı olması nedeni ile sıklıkla tercih edilmez. Genellikle uygun fiyat sunması tercih sebebi olmaktadır. Demiryolu taşımacılığının diğer taşımacılık türleri gibi avantajlı özellikleri de yer alıyor. Bu avantajlı en önemlisi de hava şartlarından etkilenmemesidir. Her türlü hava koşullarında güvenli bir şekilde taşımacılık faaliyetleri aralıksız olarak sürdürülebilmektedir. Hava koşullarından dolayı aksaklıklar oluşmaz.

Demiryolu taşımacılığında teslimat zamanları da önceden bellidir. Yük trenlerin kalkış ve varış zamanları planlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Yüklerin ne zaman kalkacağı, ne zaman varış yapacağı gibi konularda bilgi sahibi olmak mümkündür. Ayrıca birden çok yük taşınması gerektiği durumlarda demiryolu taşımacılığı da önemli bir avantaj oluşturmaktadır. Çok sayıda yükler vagon sayıları arttırılarak kolayca taşınabilmektedir. Maliyet açısından da oldukça tasarruf sağlar. Diğer taşımacılık türleri ile taşınması mümkün olmayan ağır ve hacimli yüklerin taşımacılık faaliyetleri de demiryolu aracılığı ile sağlanabilmektedir. Bu avantajlı özelliklerinden önemli olanı da teslimat zamanlarının önceden belli olmasıdır. Lojistik faaliyetlerde teslimat zamanları oldukça önemli konulardan biri olmaktadır. Bu taşımacılık türü ile yüklerin ne zaman teslim edileceği konusunda kesin bir bilgi sağlanabiliyor.

Demiryolu taşımacılık faaliyetlerinin dezavantajları da yer almaktadır. Bu nakliye hizmetlerinde kapıdan kapıya teslimat hizmeti sunulamamaktadır. Demiryolu taşımacılığı ile teslimat süreleri uzun olmaktadır. Yüklerin alıcılara teslimatı uzun sürelere tabi olabilmektedir. Bu birçok müşteri tarafından olumsuz bir özellik olarak yer alsa da, uygun fiyatlı ve her türlü yükün kolayca taşınabilmesi açısından tercih edilen bir taşımacılık türü olarak karışımıza çıkıyor. Bu özelliği ile acil olarak gitmesi gereken yüklerin taşımacılık faaliyetlerinde demiryolu taşımacılığı tercih edilmemektedir. Demiryolu taşımacılığında kullanılan belgeler ise ‘’Hamule Senedi’’ ve ‘’Nakliyeci Makbuzu’’ belgelerdir.

Romanya Nakliye Fiyatları
İstanbul – Bükreş 00 2.7 EURO
İstanbul – Cluj 00 3.2 EURO
Ankara – Bükreş 00 3.2 EURO
İzmir – Bükreş 00 2.9 EURO
Lojistik faaliyetler içerisinde önemli bir unsur olarak karşımıza çıkan etkenlerden biri de fiyattır. Birçok müşteri açısından oldukça önemli bir kavramdır. Özellikle üretim yapan, ithalat – ihracat faaliyetleri gerçekleştiren firmaların nakliye ihtiyaçlarında önemli gider kalemi olarak karşısına çıkmaktadır. Nakliye maliyetlerinin minimize edilmesi gerekmektedir. Şah Lojistik olarak, müşterilerimizin her türlü nakliye ihtiyaçlarında en uygun fiyat politikası çerçevesinde hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Uygun fiyat politikası ile müşteri memnuniyetinin sağlanması amaçlanır. Romanya ülkesine nakliyesi gerçekleşecek olan parsiyel yükler kaliteli hizmet ve uygun fiyat avantajları ile kolayca alıcılara ulaştırılır.

Uluslararası lojistik faaliyetlerinin önemli bir bölümünü maliyetler oluşturmaktadır. Nakliye faaliyetlerinde maliyetler yüklerin hareketleri ve yüklerin elde bulundurulması ile oluşan maliyetler olarak iki türlü karşımıza çıkmaktadır. Taşıma ve elleçleme maliyetleri yüklerin hareketlerinde kaynaklı oluşan maliyetlerdir. Yüklerin depoda bekletilmesi ile oluşan maliyetler de elde bulundurma maliyetlerini ortaya çıkarmaktadır. Ürünler pazar yerlerinde rekabet edebilmesi için önemli unsur da maliyetlerdir. Ürünlerin üretilmesi, tüketicilere ulaştırılması ve diğer birçok aşamalarda lojistik ihtiyacı doğar. Aynı zamanda üretim sonrası depolama ve taşıma maliyetleri de ortaya çıkar. Ürünlerin üretilip depolara sevk edilmesi, depolarda bekleme süreleri, ürünlerin araçlara yükleme işlemleri, sevkiyat işlemleri, stokta bekletme maliyeti, yol giderleri, bakım giderleri, araç ve ekipman maliyetleri, iletişim maliyetleri, gümrük maliyetleri, ürünlerin teslimat aşamasında araçtan boşaltma işlemleri diğer maliyet unsurlarını oluşturmaktadır.

Romanya parsiyel nakliye fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir .Müşterilerin nakliye ihtiyaçları için gerekli bilgiler alındıktan sonra, profesyonel ekibimiz tarafından gerekli hesaplamalar gerçekleştirilmektedir. Müşterilerin göndermek istediklerin yüklerin cinsi, boyutları, ağırlığı, hacmi, yüklerin alınacağı nokta, teslimat noktası, mesafe gibi unsurlar fiyat hesaplamalarında etkili unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Müşterilerden gerekli bilgiler sağlandıktan sonra hesaplamalar gerçekleştirilir ve müşteriye nakliye fiyatı sunulur. Nakliye fiyatları yüklerin hacimleri hesaplanarak belirlenir. Yüklerin hacimleri metreküp hesaplaması ile belirlenir.

Parsiyel Nakliye Hizmetleri İle Hızlı ve Ekonomik Teslimat
Parsiyel nakliye hizmetlerinin en önemli avantajlı özelliklerinden biri de ekonomik taşımacılık imkanı sağlamasıdır. Türkiye’den Romanya ülkesine gönderilmesi gereken parça yükler uygun fiyat avantajları ile taşınabilmektedir. Bu anlamda ekonomik ve hızlı teslimat imkanı sunan parsiyel taşımacılık hizmetleri Şah Lojistik firmamız tarafından müşterilere sunulmaktadır. Firmamız bünyesinde yer alan deneyimli sürücülerimiz ile yükleriniz Romanya ülkesine özenle taşınarak ulaştırılır. Romanya’nın birçok şehrine teslimat işlemleri gerçekleştirilir.

Nakliye süreçleri boyunca her türlü tedbirler alınarak, nakliye sürecinin olumlu bir şekilde sonlandırılması sağlanır. Şah Lojistik olarak, aynı zamanda yüklerinizi sigortalı bir şekilde taşımaktayız. Lojistik süreçler boyunca oluşabilecek olumsuzluklara karşı müşterilerin yükleri güvence altına alınmaktadır. Müşteri mağduriyetleri önlenmektedir. Bu anlamda sigortalı taşımacılık lojistik sektöründe oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Şah Lojistik olarak firmamız bu konuya oldukça hassas bir şekilde yaklaşmakta ve nakliye süreçleri için gerekli tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Lojistik faaliyetler için gerekli tüm evraklar firmamız tarafından hazırlanarak zamandan tasarruf sağlanmaktadır. Aynı zamanda gümrükleme işlemleri de firmamız tarafından çözüme kavuşturulmaktadır. Tüm işlemler müşteri adına gerçekleştirilmektedir. Yüklerinizin tam zamanında Romanya ülkesine ulaştırılması için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir.

Nakliye hizmetlerinde ekonomik ve hızlı teslimat unsurlarının yanında güvenli bir hizmet sağlanması da oldukça önemli bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Nakliye faaliyetlerinin alanında uzman kişiler tarafından yürütülmesi gerekir. Bu konuda yeterli bilgi ve donanıma sahip firmaların tercih edilmesi büyük önem taşıyor. Yüklerin sorunsuz bir şekilde istenilen ülkeye taşınması açısından önemlidir. Lojistik sektöründe uzun yıllardır Şah Lojistik firması olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz .Sektörde güvenilir firmalar arasında yer alıyoruz.

Müşterilerin ihtiyaç duyduğu her türlü nakliye çözümlerini Romanya ülkesine sağlıyoruz. Romanya parsiyel nakliye süreçlerini en iyi şekilde yöneterek, kaliteli hizmet anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Firmamızda görev alan tüm personeller alanında deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Türkiye’den çıkan yükler Romanya ülkesine varış yapmasına kadar geçen süreç hassas bir şekilde takip edilmektedir. Romanya ülkesine ulaşıncaya kadar tüm aşamalar firma ekibimiz tarafından yakından takibi yapılmaktadır. Romanya parsiyel nakliye süreci için gerekli tüm işlemler gerçekleştirilerek, sürecin olumlu bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Parsiyel nakliye hizmetlerinde hız faktörü de oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Romanya parsiyel nakliye hizmetleri ile gönderilecek ürünlerin hızlı bir şekilde alıcıya ulaşması büyük önem arz ediyor. Müşterilerin beklentileri arasında yer alan bir unsurdur. Taşımacılık faaliyetlerinin her aşamasında zaman kavramı önem kazanmaktadır.

Tüm işlemlerin planlı bir şekilde gerçekleştirilmesi nakliye sürelerini açısından da olumlu bir etki yaratmaktadır. Şah Lojistik olarak, tüm taşımacılık faaliyetlerimizi planlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Tam zamanında teslimat hedefi ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Firmamız bu konuya hassas bir şekilde yaklaşmaktadır. Müşterilerin beklentilerini karşılamayı hedeflemektedir. Nakliye süreçlerinin tam zamanında gerçekleştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Firmamız her türlü nakliye ihtiyaçlarına cevap verecek kapasitede yeterli araç filosuna sahip bir firmadır. Firmamızın lojistik faaliyetler içerisinde sağladığı hizmetler kapsamında öncelikli amacı müşteri memnuniyetinin sağlanmasıdır.

Türkiye – Romanya Dış Ticaret İlişkileri
Orta ve Doğu Avrupa bölgesinin en büyük ikinci pazarı konumunda yer alan Romanya, 250 milyar dolar GSYH büyüklüğü ile dünyanın 48 Büyük ekonomisini oluşturan bir ülkedir. Romanya yatırımlarını daha çok sağlık, eğitim, altyapı, istihdam, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler gibi alanlara yapmaktadır. Romanya ülkesi 2010 yılından bu yana ekonomisi hızlı bir şekilde büyüme gösteren ülke konumunda yer alıyor. Dünya Bankası ‘’İş Yapma Kolaylığı’’ endeksinde 55 sırada yer alıyor. Romanya’da işgücü nüfusun % 55’ini oluşturmaktadır. Ülkenin işsizlik oranı ise % 3’tür.Nüfusun işgücü katılım oranları hizmet sektöründe % 48, % 30 sanayi sektöründe, % 22 de tarım sektöründe yer alıyor.

Türkiye’nin Romanya ülkesine ihracat faaliyetlerini gerçekleştirdiği ürünlerin başında otomotiv gelmektedir. 600 milyar dolar üzerinde bir ticaret hacmi gerçekleştirilmiştir. Otomotiv sektörü, aynı zamanda % 23 yıllık büyüme ile en çok ihracatı yapılan ilk 10 ürün grubu arasında yer almıştır. Otomotiv sektöründen sonra 583 milyon dolar değeri ile makine ve makine ekipmanları ihracatı % 14büyüme göstermiştir. En çok ihracat yapılan sektörlerden biri de % 18 büyüme ile demir – çelik ürün grupları olmuştur. Demir – çelik ürünleri ile birlikte 377 milyon dolar ticaret hacmi oluşmuştur. Romanya ülkesinde yaklaşık olarak 18 bin civarında Türk sermayeli şirketler yer almaktadır. Romanya özellikle otomotiv üretiminde önemli bir ülke konumunda yer alıyor.

Romanya Parsiyel Nakliye
AB’nin önemli otomotiv üreticilerinde biridir. Ortalama olarak 500 bin araç üretimi kapasitesine sahip olan Romanya, her geçen yıl kapasitesini arttırarak sektörde varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Romanya ülkesinde faaliyet gösteren Türk firmaları genellikle tekstil, gıda, makine alanlarından oluşmaktadır. Özellikle son zamanlarda otomotiv sektörü büyük önem kazanmıştır. Türkiye’nin Romanya ülkesinden ithal ettiği ürünlerin başında demir – çelik ürünleri yer alıyor. Türkiye 500 milyon dolar civarında demir –çelik ürünlerinin ithalatını gerçekleştirmiştir. Bu ürün grupları ile birlikte makine ve makine ekipmanlarının ithalat payı da oldukça büyüktür. Romanya ülkesinden en fazla ithalat gerçekleştirilen ürün gruplarından bir diğeri de otomotiv sektörü oluşturmaktadır. Otomotiv sektörü ticaret hacmi370 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Türkiye – Romanya arası yapılan ‘’Gümrük Birliği Anlaşması’’ ile, Türkiye Romanya ülkesine gerçekleştirdiği ihracat faaliyetlerinde gümrük vergisinden muaf tutulmaktadır. Bu anlaşma ile birlikte ayrıca ‘’Çifte Vergilendirmeyi Önleme’’ ve ‘’Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması’’ anlaşmaları da yapılmıştır. Romanya ithalat faaliyetlerinde özel bir ruhsata ihtiyaç duyulmamaktadır.

Ancak uluslararası anlaşmalardan dolayı bazı ürünler kısıtlamalara tabi tutulabiliyor. Patlayıcı maddeler ,insan sağlığına zararlı maddeler, silahlar, atık maddeler, radyoaktif ürünler, nükleer ürünler ve diğer tehlikeli maddeler ithalatında lisans almak gerekebiliyor. İthalat lisansı veren kuruluşlar arasında Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Köy Bakanlığı, İçişleri ve İdari Reform Bakanlığı, Nükleer Faaliyetlerin Kontrolü Milli Komisyonu yer alıyor. Patlayıcı maddeler ve silahlar için İçişleri ve İdari Reform Bakanlığı’na, atık maddeler ve tehlikeli maddeler için Sağlık Bakanlığı ve Tarım ve Köy Bakanlığı’na radyoaktif ve nükleer ürünler için Nükleer Faaliyetlerin Kontrolü Milli Komisyonu’na, kimyasal maddeler için İçişleri ve İdari Reform Bakanlığı’na başvurulmalıdır.

Romanya Gümrük İdaresi bazı ithalat – ihracat faaliyetleri için de muafiyet uygulamaktadır. Gümrük birimince gözetim altında yer alan ürünler, gemi, uçak, helikopter, demiryolu araçları, lokomotif gibi araç ve ekipmanlarının tamir edilerek yeniden yurtdışına gönderimlerde, askıya alma rejimi çerçevesinde yer alan ürünlerde, hasat işlemleri için Moldova’dan gelen tarım araçlarında, birkaç parçadan oluşan ürünlerin taşınması için kullanılan araç ve ekipmanlarda, gümrüksüz satış mağazalarında satılan ürünlerde, kiralama sözleşmesi çerçevesinde getirilen ürünlerde, gümrük vergisinden muaf olan ürünlerde, insani yardım amacı ile ithal edilen ürünlerde, numune ürünlerde, derneklere yapılan bağışlarda muafiyet uygulanmaktadır.

Nüfusu ve Siyasi Yapı
Romanya 1990 yılından bu zamana kadar azalan doğum oranlı, artan ölüm oranları ve dışarıya göç vermesi neden ile, nüfusu sürekli azalmıştır. 1990 yılında 23 milyon nüfusa sahip olan Romanya, 2020yılında ise 19 milyon nüfusa sahiptir. Nüfusun azalmasındaki en önemli etmenlerden birini de göç olayları oluşturmuştur. Ülkenin dışarıya göç vermesi ile birlikte nüfusu açısından olumsuz etkilenmiştir. Bu göçlerin birçoğunu da dışarıya çalışmaya gidenlerin oluşturduğu bilinmektedir.

Uluslararası Göç Örgütü, dışarıya çalışmaya giden Romen sayısının 2 milyon olduğunu belirtmiştir. Buda Romanya nüfusu açısından ciddi bir rakamdır. Nüfusun %10’luk kısmını oluşturmaktadır. Çalışmayan giden nüfus genellikle Doğu Avrupa ülkelerini (Yugoslavya ve Polonya ) tercih etmiştir. Günümüzde ise insanlar çalışmak için genellikle Batı Avrupa ülkelerine (Almanya, İtalya, İspanya)gitmeyi tercih ediyor. Aynı zamanda İsrail ülkesi de daha fazla tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor.

Romanya ülkesinin nüfusu bakımından %89 oranındaki kısmını yerli halk oluşturmaktadır. Nüfusun kalan kısmını da %6.6 Macarlar, %2.5 Çingeneler, %0.5 Almanlar oluşturuyor. Toplamda 13 azınlık gurub Romanya ülkesinde yaşam sürüyor. Romanya’da halkının büyük bir çoğunluğu okur – yazar eğitim seviyesine sahiptir. Romanya aynı zamanda Batı Avrupa ülkeleri arasında genç nüfusa sahip ülkelerden biridir.

Romanya halkının ortalama yaşı 39.7’dir. Ancak ülkede azalan doğum oranları ile birlikte gelecekte yaşlı nüfusun çalışan nüfusa bağımlılığını öngörüyor. İstatistikler bunu işaret etmektedir. Özellikle 14 yaş altı nüfusta azalma gözlemlenmektedir. Aynı zamanda 65 yaş üstünü fusun da artış gösterdiği görülmektedir.

Romenler M.S. 1000 yıllarında Hint-Avrupa köklü “Dacia”lılar ile yaşam sürmüşlerdir. Günümüzde Doğu Roma’nın temsilcisi konumunda yer almaktadır. 1859 yılında ise Moldavia ve Wallachia Prenslikleri’nin birleşmesi ile Romanya 400 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmıştır. 1878 yılında ise bağımsızlığını ilan etti. Bir süre sonra krallık sistemi devreye girdi. Bu krallık sistemi ise Romanya nüfusunun belirli bir kısmını kapsamıştır. Romanya nüfusunun 3 milyonu Macaristan yönetiminde olan Transilvanya bölgesinde kalmıştır.

Nüfusun 2 milyonunu kapsayan kısmı ise Rusya yönetiminde yer alan Bessarabia bölgesinde kalmıştır. Diğer küçük nüfusa sahip kişiler de Bulgaristan’ın Dobruca bölgesinde kalmışlardır. 1918 yılında krallık sisteminin bir yönetim altında toplama hedefi ile birlikte,I. Dünya Savaşı sonrası Transilvanya, Bessarabia, Bukovina, Dobruca bölgeleri birleştirilmiş ve Romanya büyüme kat etmiştir. Ancak bu bölgelerin ekonomik gelişmesi sağlanamamıştır. II. Dünya Savaşı’ndan sonra ise Romanya Sovyetler Birliği egemenliğine girerek komünist rejimi benimsemiştir.

1947 yılında Kral Michael tahttan indirilerek ülkenin ismi Romanya Halk Cumhuriyeti olarak yeralmıştır. 1965 yılında Nikolae Çavuşesku tarafından devlet yönetimi devralınmıştır. Nikolae Çavuşesku devlet konseyi başkanı olmuştur. Nikolae Çavuşesku’nun başkan olması ile birlikte ülke ismi de Romanya Sosyalist Cumhuriyeti olarak değiştirilmiştir. Ülke yönetiminin birçok kısmına Nikolae Çavuşesku’nun aile fertleri yerleştirilmiştir. 1989 yılında ise Nikolae Çavuşesku idam edilmiş ve Ulusal Kurtuluş Cephesi sosyalist rejime son vermiştir. 1990 yılında da çok partili sisteme geçilmiştir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Biçer Nakliyat
Biçer Nakliyat
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Ara!