trende

Yaz Sezonunda Taşınırken Tasarruf Yapmanıza Yardımcı Olacak Beş Yol

Yaz Sezonunda Taşınırken Tasarruf Yapmanıza Yardımcı Olacak Beş Yol

Evinizi taşırvilla2ken nasıl tasarruf yapacağınız hakkında duyacağınız fikirler kış sezonunda işin fazla olmadığı dönemlere aitse bunlar biraz eskimiş olabilir. Yani sizin için yararlı öneriler olmayacaktır. Her taşınma işinin kendine has özellikleri vardır. Kimisi hemen taşınmak zorundadır, kimisi bir ay önceden ilmek ilmek dokuyarak her adımı planlayarak taşınır, kimi çalıştığı firmanın başka şehre ataması sonucu taşınır. Bu taşımaların hepsinde farklı tecrübeler edinir insan, bizim bahsedeceğimiz konu ise tasarruf etmek, nasıl daha çok tasarruf ederek taşınabiliriz. Hadi bunu inceleyelim.

Taşınacak ne kadar az eşyanız varsa o kadar uygun fiyata taşınırsınız. Mantıklı geldiğine eminim, bu yüzden paketlemeye başlamadan önce ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz eşyalarınızı atın, satın veya bağışlayın. Bağış yaparak insanları mutlu edin değişim güzeldir. Dolaplar açıldığında tüm eşyalar ortaya serildiği zaman sahip olduğunu hatırlamadığınız birçok eşyalarınızı bulacaksınız. Eğer uzun süredir hiç kullanmadığınız veya öyle bir eşyanız olduğunu hatırlamıyor iseniz bilin ki bu eşya gereksizdir. Bu yöntem size eşyalarınızda genel bir tasarruf sunacaktır.
Gerçekten birinin gelip bütün eşyalarını paketlemesi için ekstra para ödemek zorunda mısın? Her şeye bakacak vaktim yok diye düşünebilirsin ama erken başlarsan hafif hafif, küçük küçük yapmaya başlarsan eminim bitirebilirsin. Her gün 15 dakikanı ayırabilirsin bence paketlemek için, her gün 15 dakika 1 hafta da 1 saat 45 dakika 4 hafta 7 saat demek ufak tefek tüm eşyalarını 7 saatte toplamış başka işler için bile vaktin olmuş olacak. Taşınma günü geldiğinde sadece büyük eşyaları firma paketlesin böylece size de güzel bir tasarruf imkanı doğacaktır.
Bazı insanlar paketleme malzemelerine inanılmaz rakamlar ödüyorlar. Paketlemeyi kendinizin yapma sebebini unutmayın. Tasarruf önceliğinizi unutmayın kolileri İkea veya nalburlardan almanıza gerek yok. Sadece örnek olarak veriyorum İkea da 2 kutu 20 lira 26 kutu alsanız evinizi taşımak için bunun size maliyeti 260 lira eder. İnanın bu sizin tasarruf yapabileceğiniz büyük bir nokta, iş yerleri veya tanıdığınız marketlerden kutu isterseniz size yardımcı olacaklardır. Kolilere eşyaları yerleştirirken bol miktarda gazete kâğıdı veya ambalaj kâğıdı kullanabilirsiniz. İlk önceliğiniz gazete olsun onu bulamaz iseniz tüm ambalaj ürünleri satan dükkânlarda kilosu 2 TL ye satın alabileceğiniz ambalaj kâğıdından 4-5 kilogram ihtiyacınızı görecektir. İhtiyacınız olan son şey streç, streç dediğimiz buzdolabına eşyaları koyarken sardığınız şeffaf ince rulo naylon, kullandığınız ince olanın büyük dev gibi olanı lazım bize 15-20 TL ye bulabileceğiniz bir ürün buda ambalaj dükkânlarında mevcut. Streci kirlenmesini istemediğiniz eşyalarınızı iki kat olacak şekilde sarmanız yeterli olacaktır. Diğer büyük mobilya ve beyaz eşyaları firmaya bırakın onlar paketlesin.
Firmaları karşılaştırın, fiyatları inceleyin. Firmaların müşteri yorumlarını inceleyin ve en doğru firmada karar kılın. Biçer Nakliyat ile taşınma sonrası firma hakkında yorum yazdığınız için bir denetleme sistemi var. Dışardan bulduğunuz bir firma için bu imkânınız yok, firmanın size iyi hizmet vermesi için Enakliyat’ta bir gerekçesi var “iyi yorum” iyi yorum çok iş demek. Kötü yorum demek iş azalacak demek. Firmalar bunun bilincinde ve her geçen gün kendilerini bu konuda biraz daha geliştiriyorlar. Enakliyat gibi sistemlerin tüketiciler için böyle yararlarının yanında, yaşanabilecek aksilikler için uyarıları da rahat bir taşınmanın önemli adımlarından biridir.
Her an hazır olun ki firmaların size Enakliyat üzerinden belli günler için verecekleri özel fiyatlar var. Bu özel fiyatlar size büyük bir tasarruf imkânı sunacaktır. Bunun yanında taşınmadan önce kamyonun park edeceği yeri kutularla veya arabanızla doldurun. Kendi moralinizi ve firmanın moralini yüksek tutun eşyalarınızın bir kısmını kendi aracınıza da yükleyin ve taşınırken sizde çalışın. Kolay gelsin 🙂

BİZE ULAŞIN

Türkiye’nin her noktasında tampon şubelerimiz bulunmakla birlikte tüm nakliye hizmetlerini İstanbul merkezli yönetiyoruz.

eviconlari10Merkez Şube: Orta Mah. Nurbaba Sok. Bina No:2 Tuzla / Orhanlı

Merkez: 0 850 304 17 57

Türkiye Tüm Şubeler: 0 850 304 1 757

7/24: 0 532 400 1 690

E-Mail: info@bicernakliyat.com

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Biçer Nakliyat
  Biçer Nakliyat
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Hemen Ara!